fbpx

Holenderskie kwiaty przyozdobią Plac Świętego Piotra na Wielkanoc

Świąteczną dekorację zaprojektował holenderski florysta z Posterholt

Uroczyste błogosławieństwo Urbi et Orbi wygłosi papież Franciszek w niedzielę 21 kwietnia 2019 r. W okresie Świąt Wielkanocnych Plac św. Piotra w Rzymie znów będzie pełen holenderskich kwiatów i roślin. Piękne kwiaty dostarczą do Włoch holenderscy ogrodnicy. Za florystyczną aranżację odpowiedzialny będzie Paul Deckers, który dekoruje tą uroczystość od 1988 roku. Kwiatem przewodnim dekoracji będzie w tym roku strelicja.

Zdjęcie Flora Holland

Paul Deckers projektuje dekoracje i wybiera kolory w porozumieniu z Watykanem.
W ostatnich tygodniach holenderscy plantatorzy robili co w ich mocy, aby zapewnić piękne morze kwiatów na Plac Świętego Piotra.

Papież Franciszek prowadzi Mszę Wielkanocną na placu św. Piotra w Watykanie.
Zdjęcie Reuters

Piękna roślina z dżungli

Głównym kwiatem w zeszłym roku był storczyk Cymbidium. Ten kwiat zostanie również włączony do tegorocznego projektu. Dlaczego Paul wybrał strelicję? „To piękna roślina z dżungli o fantastycznych kolorach. Pomarańczowy i niebieski dodają potężnego efektu i królewskiego dotyku”. Paul odkrył, że strelicja ma związek z wiarą chrześcijańską. „Roślina reprezentuje nieśmiertelność i wolność. Płomienie w roślinie symbolizują Ducha Świętego zstępującego na apostołów. Piękne, prawda? Zamierzam opowiedzieć tę historię, jak tylko wrócę do Watykanu”.

Kwiaty na uroczystość, z których będzie korzystać Paul, dostarczą holenderscy producenci strelicji.

Zdjęcie Flowerweb

Wielkanocne błogosławieństwo

Cała holenderska branża kwiatowa, w tym Royal FloraHolland, jest zaangażowana w tę formę promocji Holandii. „To fantastyczna promocja naszych produktów” – mówi Deckers. Holenderski przemysł kwiaciarski od ponad trzydziestu lat dostarcza dekoracje kwiatowe na nabożeństwo wielkanocne na placu św. Piotra w Rzymie. Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi pośród pięknych kwiatów w niedzielę 21 kwietnia 2019 r. Kwiaty i rośliny wyjadą w podróż do Rzymu z Keukenhof we wtorek 16 kwietnia 2019 r.

W tym filmie Paul Deckers wyjaśnia, dlaczego strelicja będzie florystycznym motywem przewodnim tegorocznej dekoracji.
Ten film został stworzony przez Dutchmuse.

Informacje Flora Holland

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.