fbpx

TOP 15 analiza cen kwiatów tydzień 34

Analiza cen najpopularniejszych kwiatów na giełdach holenderskich dla użytkowników WEBFLOWERSHOP udostępnionego dla klientów hurtowni kwiatów Florand.

Ubiegły tydzień na giełdach holenderskich to kolejny tydzień drogiej chryzantemy. Średnio gałązkę chryzantemy można było kupić za 0,28 € i była to cena wyższa o prawie 50% niż w tym samym tygodniu 2011 roku, kiedy średnia cena chryzantemy gałązkowej wynosiła 0,19 €. Jeszcze droższa była chryzantema wielkokwiatowa, w poprzednim tygodniu kosztowała średnio 0,59 € a rok wcześniej 0,26 €. Dla odmiany cena chryzantemy santini była minimalnie niższa niż w ubiegłym roku, średnio o 2 centy.

Cena róży wielkokwiatowej na giełdach holenderskich kształtowała się na poziomie 0,21 €, średnio o 5 centów taniej niż w tym samym tygodniu ubiegłego roku. Również zdecydowanie taniej można było kupić w tym roku lilię orientalną, gerberę, gerberę mini, kallę, słonecznik. Minimalnie taniej można było kupić w tym roku różę o małym pąku, alstromerię i frezję. Na porównywalnym poziomie do ubiegłego roku kształtowała się cena hortensji i eustomy.

W ubiegłym tygodniu na giełdach sprzedano dużo więcej kalli (26,6%), słoneczników (12,3%) i lilli orientalnych (10,0%) w porównaniu do podobnego okresu roku poprzedniego. O wiele mniej sprzedano chryzantem wielokwiatowych (-30%), róż drobnokwiatowych (-27,7%), frezji (-15,4%) i róży gałązkowych (-10,6%). Sprzedaż róż wielkokwiatowych, chryzantem gałązkowych, hortensji, gerber, chryzantem odmiany santini, alstromerii i eustomy pozostała na podobnym poziomie jak w roku 2011.

Dla polskich florystów pocieszające jest to, że w tym tygodniu ograniczą zakupy kupcy z Rosji, którzy w ostatnim tygodniu zdominowali giełdy holenderskie, gdyż zaspakajali wzmozony popyt na kwiaty rosyjskich klietów w związku z rozpoczynajacym się rokiem szkolnym.

Kwiatki prosto z Holandii do Twojej kwiaciarni – dla zainteresowanych więcej szczegółów w artykule „Sklep internetowy”. Dla osób chcących sprawdzić asortyment i możliwości sklepu podaję login: demo i hasło: demo2001. Ceny widoczne tylko dla klientów, którzy podpisali umowę współpracy i otrzymali indywidualne loginy! Nasza firma zapewnia dystrybucję dwa razy w tygodniu z Holandii do polskich kwiaciarni.

 

Podziel się opinią

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.